Zvýšte svoj obrat pomocou článkov na blogoch

Prevádzkujete eshop a obchod nejde? Máte informačnú stránku, ale číta ju málo ľudí? Alebo ju číta veľa ľudí, ale nikto sa nestáva zákazníkom, skrátka ľudia nekupujú? Tak máte problém. Problém v marketingu. Možno máte takzvaný nekvalitný traffic alebo len vaša stránka je ukrytá hlboko vo výsledkoch vyhľadávania a aj pri najlepšej vôli ju vaši potenciálni zákazníci nemôžu nájsť. Pritom riešenie tohto problému je celkom jednoduché.

Aby vašu www stránku ľudia našli, musí sa o nej hovoriť a písať. Najlepšie tak, aby aj vyhľadávače o tom vedeli. Pretože ak starí zákazníci majú vašu webstránku v záložkách, tak noví sa o nej môžu dozvedieť buď z platenej PPC reklamy (čo je celkom drahé) alebo z vyhľadávačov, ako je Google vo svete alebo na Slovensku a Seznam, ak pôsobíte v Čechách.

Počet stránok, ktoré o tej vašej píšu a najmä na ňu odkazujú, môže rozhodujúcou mierou ovplyvniť to, ako vysoko vy vyhľadávaní sa vaša stránka umiestňuje. Nie je žiadnym tajomstvom, že najmä internetoví laici (a z nich sa regrutuje veľká časť internetových zákazníkov) pozerajú výsledky len prvej stránky vyhľadávania. Preto sa každý snaží dostať do prvej desiatky na konkrétne slovo či slovné spojenie, takzvané keywords alebo longtail.

Ako však rýchlo a jednoducho zabezpečiť desiatky či stovky stránok a blogov, ktoré by vás chválili či len neutrálne o vás písali? Na špecializovaných českých serveroch, ak je vaším cieľom predávať v Českej republike, alebo zvoľte slovenský systém obsahového marketingu ak cielite na slovenských zákazníkov.

Oba systémy vám zabezpečia relevantné blogy, takže je veľká pravdepodobnosť, že vašu ponuku uvidia ľudia, ktorí sa o ňu aktívne zaujímajú a je teda vyššia šanca, že sa z bežného návštevníka vašej www stránky stane váš zákazník. A o to predsa ide. Tisícky (nakúpených) návštevníkov napríklad z Facebooku, ktorí o vaše produkty a služby nemajú záujem sú vám nanič. Nič nekúpia, nedajú zarobiť, nanajvýš tak hlúpo komentujú. Cielená návštevnosť, možno v menšom počtom, zato s vyšším percentom konverzie na platiacich zákazníkov je to, čo posunie nie len váš web, ale hlavne váš biznis vyššie. A za primeraných nákladov.

Skúste a neobanujete. Platené články naozaj predávajú.