Zopár trikov, ako si jednoducho a efektívne rozžiarite svoj byt

Nie je nič lepšie, ako si vychutnať kúzlo a očarujúcu atmosféru nášho domova. Spite v posteli svojich snov, relaxujte vo svojej pracovni, zadovážte si kvetiny, pustite si hudbu, ktorú máte radi. Sú to úplne jednoduché  veci, ktoré však nie vždy dokážeme správne využiť.

 Obývačka

Vytvorte si v tejto miestnosti priestor, ktorý vás po príchode domov privíta s veľkou náručou. Máme k tomu všetky dostatočné prostriedky? Nechýba vám k tomu niečo? Novinka, ktorá je na našom trhu už nejakú tú dobu, nám môže uľahčiť nekonečné a namáhavé vysávanie. Stačí, ak si zakúpime farebné behúne, ktoré vám vyčistia koberec aj podlahu úplne sami bez vašej pomoci. Je to akýsi robotický vysávač, ktorý vám uľahčí upratovanie v domácnosti. V tejto miestnosti vám skvele vyniknú sedacie súpravy. Sú veľmi ľahké a môžeme ich umiestniť snáď kamkoľvek. Ak si ich zakúpite veľké a kvalitné, budú vám slúžiť po dlhú dobu. Poskytnú vám skvelú úľavu po dlhom a namáhavom dni a to najmä vašej chrbtici a svalom. Stačí, ak sa do nich dokonale zaboríme a relax sa môže začať. Môžeme ho umiestniť aj smerom k našej knižnici s lampou, ktorú využijeme pri čítaní obľúbenej knihy.

Pracovňa

Pracovňa je miestom kde síce neoddychujete, ale venujete sa naplno vašim pracovným povinnostiam, no napriek tomu by sme mali mať aj v tejto miestnosti trošku miesta pre relax. Stačí, ak si do nej umiestnite hojdaciu sieť, v ktorej môžete nerušene premýšľať, či sa dokonca učiť cudzie jazyky. Skvelo tu vynikne aj gymnastická lopta, na ktorej môžete sedieť pri počítači a zároveň si trošku pocvičiť, čo pomôže najmä našej psychike pri náročnej činnosti, ale ocení to aj naše telo.

 Spálňa

V spálni je dobré mať pekné a nápadité vzory na našich obliečkach, jemné materiály a nadýchané periny i vankúše. Prebúdzajme sa s pocitom vyspania a pokojne si nechajte priniesť raňajky do  postele. V obchodoch nájdete rôzne dizajnové tácky, či podnosy na kolieskach, alebo bez nich. Užívajte si ich pri každom leňošení. Základom takejto relaxácie je kvalitná a zdravá posteľ. Pri partnerskom lôžku nesmiete zabudnúť na matrac, ktorý vyhovuje obom partnerom a na kvalitný rošt, najlepšie je, ak ho máte polohovateľný. Pri spánku ste bezbranný, skutočný a slobodný. Doprajte si pri ňom to najlepšie, veď predsa každý z nás si to zaslúži.