Vedenie účtovníctva vlastnou účtovníčkou, alebo externe?

Denne na Slovensku vzniká niekoľko desiatok firiem. Ide o fyzické osoby, spoločnosti s ručením obmedzeným, prípadne sa jedná o akciové spoločnosti. Medzi prvé otázky, ktoré predstavitelia novovzniknutých spoločností riešia je vedenie účtovníctva.

Nový podnikateľ sa v tejto chvíli musí rozhodnúť či si bude viesť účtovníctvo sám vo vlastnej réžii, alebo zverí svoje doklady a účtovníctvo do rúk odborníkovi účtovníčke, alebo účtovníkovi, ktorý podniká v obore vedenia účtovníctva.

Predstavujeme nový portál Register účtovníkov

Od januára funguje na Slovenskom internete portál Register účtovníkov Slovenskej republiky. Jeho poslaním je spájať účtovníčky, účtovníkov a účtovné spoločnosti s firmami, ktoré potrebujú podľa zákona o účtovníctve viesť jednoduché účtovníctvo, pokiaľ sa jedná o fyzické osoby(živnostníkov). Spoločnosti s ručením obmedzeným a akciové spoločnosti sú povinné viesť podvojné účtovníctvo.

Na portáli môžete vyhľadávať účtovníka a účtovníčku podľa činnosti, podľa mesta či podľa softvéru, ktorý používa na vedenie účtovníctva. Portál navyše prináša informácie z oblasti legislatívy, daňových zákonov a podnikania. Tieto informácie môžu pomôcť ako zástupcom firiem tak aj samotným účtovníkom.

Hľadáte účtovníčku, alebo účtovníka?

Preto ak hľadáte účtovníka, alebo účtovníčku pozrite sa na portál rusr.sk a vyberte si podľa miesta Vášho podnikania, alebo ostatných kritérií.

Podnikáte v oblasti vedenie účtovníctva

Ste účtovník, alebo účtovná spoločnosť? Zaregistrujte sa na portáli a firmy si Vás nájdu.

Prejeme portálu Register účtovníkov SR veľa úspechov a veľa spokojných klientov a veľa spoločných partnerstiev medzi firmami a účtovnými spoločnosťami.