Tatranský profil či dlážkovica. Aj to sú možnosti ako do interiéru priniesť čisté prírodné drevo

Azda najprirodzenejším materiálom, ktorý už od nepamäti patrí do interiérov, je drevo. To nielenže dobre vyzerá, zútulňuje priestor, no podieľa sa aj na tvorbe charakteristického tepla domova. Okrem nábytku máte mnoho iných príležitostí, ako drevo priniesť aj do vášho domova. Prinášame vám niekoľko inšpirácií.

Tatranský profil nie je určený len na chaty či do podkroví

Určite ste už niekde na chate videli stenu obloženú tatranským profilom. Síce si možno poviete, že tento drevený obklad patrí práve na chaty, prípadne do podkrovných priestorov, efektne vyzerá aj v bežných interiéroch. Preto sa ho rozhodne nemusíte báť, ani ak chcete zariadiť svoje bývanie v modernom štýle. Tatranský profil je univerzálny, a preto sa hodí prakticky kdekoľvek. Záleží len na spôsobe, akým ho zakomponujete do priestoru a prepojíte s ostatnými prvkami zariadenia.

Pre klasické interiéry môžete pokojne použiť tatranský profil v jeho tradičnom šate. Teda ošetrený štandardným ochranným náterom na drevo, ktorý mu dodá charakteristickú žlto-oranžovú farbu. Takýto obklad následne ladí s masívnym dreveným nábytkom, prípadne s koženou sedačkou. Ak svoje bývanie zariaďujete modernejšie, potom sa s tatranským profilom trocha pohrajte. Do priestorov, kde dominuje biela farba, použite napríklad surový profil vyhotovený z dreva severského smreku, prípadne ho ošetrite bezfarebným lakom. Takýto tatranský profil má prirodzene biely nádych, ktorý dokonale zapadne do nastavenej interiérovej koncepcie. Brániť sa tiež nemusíte použitiu bielej farby na drevo, pričom profil ňou ošetrený zladíte s bielym nábytkom a vytvoríte tak v interiéri skutočnú romantiku. Uvedené riešenie je ideálne napríklad do spálne, prípadne vytvorí tradičný obraz dievčenskej detskej izby.

Kvalitná, odolná a životná drevená podlaha

Ďalšiu možnosťou na zakomponovanie dreva do priestoru je masívna drevená podlaha, ktorú nazývame aj dlážkovica. Tá sa hodí naozaj do akéhokoľvek bývania, kde vytvorí kvalitnú, odolnú a nesmierne životnú podlahu. Navyše, má výborné izolačné vlastnosti a je príjemná na dotyk, preto dlážkovicu môžete pokojne použiť aj v domácnostiach s malými deťmi.

označenie: