Slovnaft rozdáva elektrobicykel Škoda

Páčilo by sa vám jazdiť na bicykli, zdolať každé stúpanie a pritom sa nezapotiť? Práve toto umožňuje elektrobicykel. K štandardnému bicyklu je pripevnený elektromotor a nabíjacia batéria, ktorá cez elektroniku pomáha pri šliapaní do pedálov. Nie je elektrický skúter, kde pridávate plynovou pákou. Na elektrickom bicykli musíte šliapať do pedálov, ale do práce môžete prísť aj v saku, pretože sa nespotíte. A práve takýto bicykel s pomocným elektromotorom teraz môže vyhrať každý motorista.

A to v súťaži siete čerpacích staníc Slovnaft na Slovensku a ani to nie je drahé. Stačí natankovať aspoň 20 litrov paliva, prihlásiť sa do súťaže a elektrobicykel môže byť váš! Kto už vyskúšal jazdu na elektrobicykli, tak iste potvrdí, že je to zaujímavé zvezenie, najmä do kopcov, ktoré s pomocou elektromotora sa dajú zdolať veľmi pohodlne.

Podľa európskej legislatívy je prípomoc elektromotora viazaná na maximálnu rýchlosť 25 km/h a motor pomáha len vtedy, keď sám jazdec šliape do pedálov. Ak máte dobrú kondíciu, dokážete uháňať aj vyššou rýchlosťou, ale motor už vám nepomôže, je to len na vašich svaloch.

A čo za stroj teda môžete vyhrať? <a href="http://cykloturistika.net/elektrobicykel-skoda-mozete-vyhrat/" target="_blank" alt="Elektrobicykel ŠkodaElektrobicykel Škoda pochádza z továrne KTM, ktorá je špecialista na motorky a bicykle tej najvyššej kvality. V tomto prípade sa jedná o crossový bicykel s motorom v zadnom kolese, avšak s kompletnými prevodmi, takže stačí vymeniť zadné koleso za obyčajné, zložiť batériu a máte k dispozícii obyčajný bicykel bez obmedzenia odjazdu. Viac detailov a fotografií nájdete na stránke http://cykloturistika.net.

označenie:  ,