Novostavba sa oplatí

V živote každého človeka raz nastane situácia, kedy bude uvažovať o kúpe nehnuteľnosti. V dnešnej dobe je možností neúrekom. Na trhu s nehnuteľnosťami sa to hmýri obrovským množstvom bytov a domov. Záujemcovia majú takmer vždy dilemu, či si majú kúpiť novostavbu alebo starší byt. Oboje má svoje výhody i nevýhody.

 

Novostavby sú v dnešnej dobe veľmi populárnym riešením. Vždy je však na záujemcovi, ako sa rozhodne. Bývanie v novostavbe má však niekoľko výhod, oproti bývaniu v staršom byte. Pozreli sme sa na bývanie v novostavbe pekne zblízka.  Ako to dopadlo? V novostavbe sa jednoznačne bývať oplatí, a to už kvôli nasledujúcim dôvodom :

  • Prispôsobiť si svoj byt – ak si kúpite byt v novostavbe ešte počas jeho výstavby máte veľkú výhodu. Môžete sa podieľať na finálnej verzii vášho nového bývania, usporiadaní a vybavení.
  • Moderné materiály a technológie – pri výstavbe novostavby sa používajú nové moderné technológie a stavebné materiály. Ak ide o skutočne kvalitný projekt, byt má dlhú životnosť.
  • Moderné a úsporné – všetky novostavby vyzerajú veľmi moderne a reprezentatívne. Nie je to len o tom, že je všetko nové. Architekti pekne a funkčne ladia každý detail. Vyhovujú teda moderným nárokom na bývanie. Sú stavané s ohľadom na energetické úspory. Mesačné náklady v novostavbách sú oveľa nižšie ako v starých bytoch.
  • Reklamácia – stavebné súčasti, s ktorými nie ste spokojný môžete reklamovať. Je to trochu boj na ostré lakte, ale ak máte dobré argumentačné schopnosti a dostatok trpezlivosti máte z polovice vyhrané, a pravdepodobne sa vám podarí reklamovať všetky nedostatky.
  • Parkovisko – s novým bytom dostanete alebo si môžete zakúpiť i parkovacie miesto. To je v dnešnej dobe veľké plus. Nemusíte obiehať ulice a snažiť sa zaparkovať, čo najbližšie. Jednoducho len zaparkujete na vaše miesto a nič viac riešiť nemusíte.
  • Kvalita života – dnes musia novostavby zákazníka zaujať. Bytové projekty musia spĺňať niekoľko atribútov. Nejde len o parkovacie miesta, ale i o nutnosť výťahov v domoch, ktoré majú viac ako štyri poschodia. K domom nepochybne patria detské ihriská, keďže štatisticky kupujú novostavby viac mladé páry resp. mladé rodiny a ďalšie plochy pre oddych obyvateľov bytových domov (altánky, lavičky).