Moderné vonkajšie osvetlenie

Už ste sa určite ocitli v situácii, že počas teplých letných večerov by ste si chceli posedieť von v záhrade či na terase. Túto vašu túžbu vám však môže pokaziť fakt, že von nemáte žiadne osvetlenie a tak absolútne nič nevidíte. Ďalším nepríjemným faktom môže byť, že sa k vám počas tmavých večerov chce prebojovať návšteva, ale bez osvetlenia chodníka nevie kam ide. Tieto nepríjemnosti sa dajú jednoducho odstrániť a to zabudovaním kvalitného vonkajšieho osvetlenia. Všetky domácnosti bývajú často vybavené kvalitnými interiérovými lampami, no v niektorých prípadoch sa zabúda, že osvetlenie je dôležité aj v exteriéry domu.

Dnes už existuje mnoho rôznych typov moderného vonkajšieho osvetlenia. Je z čoho vyberať. Najčastejšie sa do záhrad a ku chodníkom používajú LED svetlá alebo solárne svietidlá. V záhradných altánkoch a na terasách sa ujali aj závesné či stropné svietidlá. Pri vchodových dverách sú najpoužívanejšie nástenné svietidlá. Ku bazénom sa inštalujú najčastejšie bodové svetlá s vysokým stupňom ochrany pred vlhkosťou a vodou.

Vonkajšie svietidlá sú veľmi užitočné z mnohých dôvodov. Malé solárne lampy zapichnuté v zemi, vám môžu krásne osvetľovať chodník od cesty ku domu. Tak sa nemusíte báť, že nohou šliapnete vedľa chodníka. Vyhnete sa poškodeniu kvetov, zlomenému opätku či nepríjemnému našliapnutiu na nohu.  Nástenné lampy pri dverách sú taktiež nenahraditeľným pomocníkom, ktorý uľahčuje jednoduché otvorenie dverí aj v nočných hodinách. Veľkou výhodou je keď vonkajšie lampy obsahujú senzor pohybu. Tak nemusíte hľadať vypínač na stene, ale lampa sa jednoducho zapne, keď sa niekto objaví pri dverách. Alebo sa solárne svietidlá pri chodníku pekne zapaľujú za sebou, keď niekto prichádza ku dverám domu.

Keďže sú svietidlá pod neustálym vplyvom vonkajších činiteľov, je dôležité aby boli lampy vyrobené z odolných materiálov. Exteriérové lampy bývajú zhotovené najčastejšie z plastu, skla i ratanu. Umelý ratanový nábytok je novinkou na trhu a jeho odolnosť je veľmi vysoká. Tieto materiály sa jednoducho vyrovnajú z dažďom, slnečným žiarením, vetrom i vlhkosťou.

Trh je nasýtený rôznymi druhmi vonkajších svietidiel. Výrobcovia ponúkajú osvetlenia od jednoduchých účelných lámp cez štýlové záhradné lampy až po milé dekoratívne lampičky vhodné hlavne do záhradných skaliek alebo altánkov. Podobne bohatá je aj ponuka pre moderný záhradný nábytok