Lepší hosting pre web

Pre poskytovanie služieb na internete, informovanie o svoje firme alebo pre eshop potrebujte www stránku. Ale to, čo vidí návštevník vaše stránky alebo eshopu, je len vrchol ľadovca. Aby to všetko fungovalo a návštevníci webu si mohli čítať články a zdieľať ich alebo si mohli objednať svoju novú hračku, musia byť všetky potrebnú súbory niekde nahraté. To miesto sa volá hosting, resp. webový server a hosting je služba, ktorá zabezpečí poslanie potrebných súborov na počítač návštevníka webu.

Takúto službu, hosting, využíva samozrejme aj tento web. Dovčera to bola služba spoločnosti WebSupport s názvom CustomHosting. Pri tejto službe si môžete nastaviť, koľko miesta vyčleňujete na súbory www stránky, koľko databáz a koľko emailov chcete využívať. A za to si samozrejme aj zaplatíte. Malé weby málo, veľké viac.

Problém nastáva, keď súborov (obrázkov alebo iných)na webe pribúda rýchlejšie, ako ste predpokladali, a dochádza vám miesto. Po jeho vyčerpaní už totiž nové súbory nenahráte. A tiež nemôžete aktualizovať súbory redakčného systému, napríklad WordPress, pretože ten pri aktualizácii potrebuje tiež trochu voľného miesta. Neostáva nič iné, len dokúpiť ďalšie miesto. Aj keď na inom vašom webe na rovnakom hostingu máte miesto voľné.

Od mája ponúka WebSupport nový typ hostingu pod názvom The Hosting. Počet databáz ani počet mailov a dokonca ani počet domén na tomto hostingu nie je nijak limitovaný. Jediné, čo vás zaujíma a podľa čoho platíte za hosting je to, koľko miesta celkove na serveroch vaše webové stránky zaberajú. Pre stránky typu, ako je tento web alebo aj inzertná stránka alebo server o spamoch je to ponuka, ktorá dokáže ušetriť oproti súčasnému riešeniu asi polovicu nákladov na hosting.

Takže včera popoludní boli všetky súbory a databáza tohto webu zazálohované a presunuté na The Hosting. Výpadok trval len niekoľko pár minút, takže ste si ho možno ani nevšimli. Zatiaľ všetko beží ako víno, tak dúfam, že to tak vydrží a že zmeny budú naozaj len k lepšiemu.