Kde získať články na blog?

Ak sa pohybujete častejšie na internete, teda ste online, a poznáte aj niečo iné, ako facebook, tak ste celkom iste prečítali niekoľko blogov alebo magazínov a niektoré sa možno stali vašou pravidelnou zastávkou na internete.

Internet dáva možnosť prakticky každému človeku zverejňovať svoje názory alebo odborné vedomosti. Blogovanie je dostupné komukoľvek. No väčšina blogerov nepíše v zamestnaní, ale má písanie ako koníček. No čo ak sa stane, že odbornými článkami plný blog sa stane úspešným, čítaným a aby sa z koníčka mohla stať seriózna činnosť, je potrebné písať viac článkov, ako bloger zvládne?

Riešením je buď založiť redakciu, najať si redaktorov, v podstate založiť regulérnu redakciu. A riešiť mzdy, odvody, dane, nájom, energie. Alebo začať články nakupovať. Teda časť článkov, pretože predpokladám, že bloger aj naďalej bude písať svoje osobité články, aby tak udržal nie len ducha, ale aj odbornú úroveň článkov.

Ale kde kúpiť články, keď v supermarketoch nič také nepredávajú? V tom vám pomôžu špecializované weby, ako napríklad www.placla.cz. V tomto systéme je registrovaných množstvo blogerov, ktorí píšu svoje blogy a majú prebytok energie a inšpirácie, či dočasne prišli o zamestnanie a majú viac času na písanie článkov a chcú si takto privyrobiť. A vy si tu môžeme zadať dopyt na tématický článok a vybrať si z ponúk blogerov, komu ho dáte napísať. Alebo koľkým.

Stačí zaregistrovať svoj blog a po dobití svojho kreditu začať nakupovať svoje nové články a svoj čas venovať koncepčnému rozvoju svojho blogu.