Inteligentná domácnosť

Inteligentná domácnosť.

Stretli ste už niekedy v minulosti zo situáciou,že ste odišli ráno do práce,váš byt alebo dom ostal prázdny a naraz ste dostali nutkavú myšlienku,že niečo doma nie je v poriadku? Vypnul som ten varič alebo nie? Čo teraz? Buď ste cely deň tŕpli a mysleli na to najhoršie čo sa môže stať alebo rýchlo ste bežali domov všetko skontrolovať.

Ak si váš dom alebo byt vybavíte inteligentnou elektroinštalá­ciou,k ničomu podobnému už nepríde.

Inteligentná domácnosť – ako to funguje?

Ráno po prebudení vám inteligentná domácnosť otvory okno na prívod čerstvého vzduchu,zapne vám príjemnú muziku a uvari voňavú kávu.

Predstavte si že ráno odídete z domu. Ak pohybový snímač zaregistruje že nikto nie je doma vypne všetke svetla a ostatne spotrebiče,ktoré ste v ranom zhone zabudli vypnúť. Zátvory vstupne dvere a zapne alarm pripadne kamerový systém. Ak náhodou začne pršať pozatvára strešné okna. Keď je sucho v skleníku automaticky vám zaleje zeleninu. Stara sa o vetranie a kúrenie. Ak sa náhodou pokazí chladnička alebo kotol informuje vás o tom zaslaním SMS spravy na mobil.

Celu vašu domácnosť môžete na diaľku monitorovať alebo ovládať cez mobilnú aplikáciu.

Ak prídete domov napríklad večer,pozapína van svetla,zapne príjemnú muziku alebo televízor.

Inteligentná domácnosť robí všetko presne podľa scenára,ktory jednoducho naprogramujete.

 

 

Poviete si áno,ale čo takáto inteligentná elektroinštalácia stoji a koľko roboty okolo toho bude?

Dobre vieme aké sú dnes dráhe medene káble a ostatný elektroinštalačný materiál. Nielen to,musím zaplatiť elektrikárov. Cely dom mi posekajú, bude treba novu stierku a maľbu. Nepredstaviteľne náklady na malý bytík a nie to ešte na veľký dom.

 

Musím vás potešiť dobrou správou. Na slovensky trh prišiel modifikovaný systém inteligentnej domácnosti. Inteligentná domácnosť Fibaro je celkom iná ako klasická inteligentná elektroinštalá­cia,preto že je bezdrôtová a pracuje podobne ako Wi-Fi,lenže na inej frekvencii.

Nemusíte na pôvodnej elektroinštalácií nič meniť,nemusíte búrať steny,sekať ani vŕtať a keď ste trošku šikovnejší celu inteligentnú domácnosť si nainštalujete celkom sam.

Inteligentná domácnosť Fibaro pozostáva z riadiacej centrály a bezdrôtových modulov,ktoré jednoducho zastrčíte do pôvodných zásuviek. Na ovládanie svetiel bezdrôtový modul umiestnite do pôvodnej inštalačnej skrinky a ukryjete pod vypínač,ktorému aj naďalej ostane pôvodná funkcia.

Senzory sú tiež bezdrôtovo naviazané na centrálnu jednotku a sú jednoduché na inštaláciu.

 

Inteligentná domácnosť Fibaro je niekoľkonásobne lacnejšia ako klasická inteligentná elektroinštalácia a môže si ju dovoliť skoro každý.

 

Pre viac informácii čítajte môj BLOG.