Handmade doplnky u vás doma

Sťahovanie sa do nového bytu môže byť pre mnohých ľudí stresujúce. Nekonečné balenie, prenášanie, usporadúvanie vecí je spojené s nostalgiou z odchodu zo starého bytu, v ktorom ste si určite čo-to prežili a cítili ste sa útulne. Útulnosť si môžete preniesť a zveľadiť aj v novom byte, a to dokonca vlastnými rukami! Vyrobte si handmade doplnky a nezariadené nové byty budú ihneď útulnými príbytkami.

Drobností, ktorými si môžete skrášliť svoje bývanie, je neúrekom. Vytvorte si fotoalbum svojich nezabudnuteľných zážitkov priamo na holej stene. Nemusíte používať žiadne fotorámiky, vytlačte si svoje najlepšie fotografie na papier vo formáte polaroidu, nezabudnite vlastnoručne dopísať popis, ktorý sa skrýva za príbehom na fotografii a šup s ňou na stenu. Skvelým tipom je poprekladať obrázky cez seba a vytvoriť tak nevšednú koláž.

Chystáte sa kupovať kvetináče? Netreba! Môžete si ich vlastnoručne vyrobiť z obyčajných zaváraninových fliaš. Stačí, keď odstránite všetky etikety a na ozdobenie hrdla použijete stužky vo farbách ostatných doplnkov v izbe tak, aby ladili.

Pre mnohé ženy sú synonymom útulnosti v domácnosti sviečky. Tie si viete taktiež vyrobiť svojpomocne. Rôzne tvary, farby či veľkosti. Stačí vám kúpiť si farbivo, knôt potrebnej veľkosti, nachystať formu, rozpustiť si obyčajnú čajovú sviečku, pridať farby podľa uváženia a nechať v mrazničke stuhnúť.

Prekvapenie na každý deň

O pár týždňov príde advent a novostavby si zaslúžia poriadne handmade doplnky. Pripravte svojej drahej polovičke alebo deťom ručne vyrobený adventný kalendár. Zo starej nepotrebnej látky si nastrihajte väčšie štvorce, do ktorých pripravte malé prekvapenia na každý deň od 1. decembra až po Štedrý večer. Každé vrecúško potom zviažte špagátom o to nasledujúce a vytvorí sa vám jeden veľký adventný kalendár, ktorý môžete dočasne naaranžovať na stenu namiesto obrazov.