Drevené terasy

Drevené terasy sú bežnou súčasťou rodinných domov. Sú akýmsi predĺžením podlahy von z domu, pričom ale táto „podlaha“ odoláva rozmarom počasia, slnku a ďalším vplyvom. Na terasy sa používa drevo, alebo drevené materiály. Tento drevený materiál sa nazýva WPC a je to kompozit dreva a plastu. Oproti drevu je trvácnejšie a odolnejšie, ale nie je to drevo.

Druhy dreva na terasy

Drevené terasy sa vyrábajú z ihličnatých driev, alebo z drahších, ale lepších, driev exotických. Voľba dreva závisí na type použitia a vašich požiadavkách. Každé drevo má svoje špecifické vlastnosti, či už materiálne, alebo vzhľadové. Napríklad Sibírsky smrekovec je žiadaný vďaka svojej unikátnej vlastnosti, kedy ak sa neošetrí náterom, jeho povrch zosivie. To môže znieť ako vada, ale mnoho ľudí ho práve kvôli tejto vlastnosti necháva neošetrený. Sibírsky smrekovec obsahuje veľké množstvo živice, ktorá ho chráni pred okolitými vplyvmi a preto nie je problém ho použiť bez ošetrenia povrchu.

Dreva exotická obsahujú všeobecne veľa živice, ktorá ich chráni proti okolitým vplyvom a sú teda trvácnejšie a kvalitnejšie. U niektorých sa odporúča povrchová úprava až po určitej dobe, aby prebytočná živica mohla vytiecť a tým sa stabilizovali celkové vlastnosti materiálu. Terasová podlaha z exotických driev ako je Bangkirai, Merbau a ďalšie je veľmi žiadaná aj cez svoju vyššiu cenu, hlavne pre svoje kvalitné vlastnosti a trvanlivosť. Navyše ako už je v názve uvedené, jedná sa o exotiku, takže je aj vzhľadovo zaujímavá.