Drevené palety

Pri výrobe a predaji rôznych produktov je najdôležitejšou časťou celého procesu balenie, skladovanie a expedícia tovaru zákazníkovi. Nejedná sa o jednoduchú vec a možno preto sa systém nazýva logistika. Výraznou pomocou je unifikácia rozmerov a tvarov obalov. Drevené palety uľahčujú manipuláciu s tovarom.
 

Skladovanie u výrobcu alebo vo veľkoobchodných skladoch je realizované prevážne regálovými systémami s niekoľkými poschodiami a zakladacími vozíkmi. Automatizované systémy znižujú náklady na manipuláciu a preto sú také obľúbené. Preto sa používajú drevené palety ako základ skladovacieho systému aj pri ukladaní malých kusových zásielok. A to aj vtedy, keď nie sú plne naložené. Voľné miesto v regáli vynahradí rýchlosť a efektívnosť manipulácie v sklade.

Keď chodíte na nákupy, máte možnosť vidieť, že veľa tovaru je dopravovaného na paletách. Je to preto, že unifikované rozmery paliet dovoľujú efektívne využiť ložnú plochu nákladných automobilov a s pomocou paletových vozíkov sa s nimi ľahko manipuluje. Majú ich radi aj kuriérsky firmy, keď posielate väčší počet kusových zásielok jednému zákazníkovi alebo sa jedná o zásielky neštandardných rozmerov či tvarov.

Štandardizované europalety majú rozmer 1200 x 800 mm a nosnosť až 1200 kilogramov. Ak ste výrobca alebo obchodník, môžete si objednať drevené palety aj iných rozmerov, podľa toho, čo na nich chcete skladovať alebo dopravovať vašim odberateľom.

Väčšina obchodníkov považuje drevené palety za vratný zálohovaný obal. Ak sa tým nechcete zaoberať, využite jednorazové palety alebo nakúpte použité a repasované drevené palety za nižšiu cenu. Ak palety zálohujete a vracajú sa vám poškodené, nemusí to byť problém. Palety z dreva sa ľahko opravujú alebo sa dajú recyklovať a použiť na úplne iný účel. Paletový nábytok alebo palivové drevo sú len dve z nepreberného množstva príležitostí.

označenie:  ,