Chcem vaše auto, volajte 0268268032

Dobrý deň, na internete som našla vaše auto, o ktoré mám záujem. Az budete mať čas, zavolajte mi prosím na 0268268032. Dakujem, Simona Koci. Tiež ste dostali takúto SMS správu? Chcete vedieť, kto sa vás to pokúša oklamať?

Podľa ohlasov na internete je príjemcov týchto správ neúrekom. Rovnako veľké množstvo je tých, ktorí si neoverili, kto je skutočným odosielateľom SMS a čo tým chce dosiahnuť. A najviac nahnevaní sú tí, ktorí nevedeli, čo sa deje, a nedokázali rozpoznať charakter ľudí, s ktorými potom prišli do kontaktu.

Odosielateľom SMS, ktorá sa snaží pôsobiť osobne a ako od súkromnej osoby je v skutočnosti nechvalne známi autobazár AAA auto. Táto spoločnosť využíva sofistikovaný systém zavádzania motoristov, ktorí chcú predať auto a využíva ich neznalosť pochybných obchodných praktík k tomu, aby lacno vykúpila ich auto.

Že sa jedná o dlhodobý postup zo strany AAA Auto svedčí to, že v minulosti končila ich správa textom: „zavolajte mi prosím na 0268268042. Dakujem, Petra Hrabcova“.

Dokonca posiela ľudom SMS s ponukou na pôžičku na nákup nového automobilu, hoci nikto z príjemcov nedeklaroval svoj úmysel auto kúpiť, ale predať.

Nechcem hodnotiť kvalitu vozidiel, predávaných touto spoločnosťou, hoci sa hovorí všeličo o starých autobatériách či elektrónoch vymenených za plechové disky, ja s tým nemám nijakú skúsenosť. Píšem len o obchodníckych praktikách, ktoré zjavne vadia nie len mne. A píšem o nich preto, aby ste vy sa nestali ďalšou obeťou týchto ľudí bez škrupúl.

označenie:  , ,