Babie leto láka vyjsť si na bicykli

V septembri každoročne býva obdobie, kedy nás leto navštívi posledný raz a pár dní či týždňov nám umožní ešte nosiť tričká s krátkym rukávom, kým definitívne príde jeseň a s ňou dažde. Babie leto je posledná možnosť na výlety po okolí, či už pešo alebo na bicykli. Kam vyraziť?

Kto má záhradku alebo býva na dedine, pre toho je koniec leta zberom úrody ovocia alebo hrozna a takí ľudia moc na výlety nemyslia. Ak však bývate v paneláku, môžete tento čas využiť spoznávaním kultúrnych a historických pamiatok alebo výletmi do prírody. Víkendové dni sú na to ako stvorené.

Ak dávate prednosť športovaniu a radi sa bicyklujete, tipy na výlety na bicykli vám iste prídu vhod. Či už chcete stráviť predĺžený víkend spoznávaním Slovenského raja alebo romantickej krajiny okolo zámku v Lednici na Morave, nájdete tu doporučenia na trasy, ubytovanie alebo možnosti stravovania v lokalite. A tiež informácie, čomu sa radšej vyhnúť. A to všetko doplnené fotografiami priamo z týchto miest.

Kto nemá povinnosti voči úrode a nebaví ho jazda na bicykli, celkom iste sa venuje nejakému inému hobby a využíva svoj voľný čas po svojom. Poznám ľudí, čo radi pracujú s drevom, vyrábajú rôzne poličky a stojany. Poznám aj takých, čo radi čítajú, a nie len časopisy. Výhodou bývania v bytovke je fakt, že sa nemusíte o veľa starať a po príchode z práce máte v podstate „fajront“. Pravda, ak nevlastníte psa, čo je tiež zaujímavé hobby, alebo sa nemusíte venovať deťom, čo je „koníček“ na celý život. I keď deti vyrastú a odídu do svojho života. A to býva opäť časom, kedy je ľudia môžu zase venovať záľubám.

Tak či tak, september je krásny mesiac a bola by škoda ho nevyužiť. Nachytajte posledné slnečné lúče a skvelé zážitky, nech je na čo spomínať pri čakaní na jar.