Ako sa zorientovať v bohatej ponuke televízorov na trhu.

Aj vám sa stáva, že pri nakupovaní sa neviete rozhodnúť,aký televízor kúpiť? Nielen náš ale aj celosvetový trh je zaplavený veľkým množstvom rôznych značiek a tipov televíznych prijímačov od rôznych svetových výrobcov. Obchody sú preplnené tovarom a niekedy sa dostávate do situácie,kedy aj sám predajca v špecializovanej predajni s elektronikou je bezradný a nevie vám poradiť z výberom pre vás vhodného televízneho prijímača.

Preto najvhodnejším riešením je nákup týchto produktov v pohodlí domova na internete.

Nielen že na internete kúpite oveľa lacnejšie ako v klasickom kamennom obchode, ale aj nakúpite bez stresu a o produkte si na internete prečítate veľa dôležitých informácii a tak kúpite iba to čo v skutočnosti potrebujete.

Veľa dôležitých technických informácií nielen z elektroniky a digitálnych technológií ale aj s iných odvetví načerpáte aj na blogu: http://blog.milantulenko.eu

Objednaný televízor vám kuriér dovezie priamo až k vám domov,tak nemáte žiadne starosti z dopravou. Nakoniec ak nebudete z televízorom spokojní,môžete ho jednoducho zameniť za iný alebo požiadať o vrátenie peňazí.

Na príklade vám vysvetlím ako kúpiť televízor na mieru,taký aby vám presne vyhovoval a aby ste zbytočne nezaplatili za predražený TV nabitý takými funkciami,ktorým ani nerozumiete a v živote ich nevyužijete.

Ak ste sa už rozhodli že Idete kupovať televízor,najprv porozmýšľajte a uvedomte si aký ste divák. Sledujete televízor často alebo iba sporadicky? Aký asi televízor vám bude najviac vyhovovať? Stačí vám iba pozemný DVB-T prijem? Ak áno a nepotrebujete nadštandardné funkcie, kúpte si najlacnejší LED televízor z DVB-T tunerom. Uhlopriečku zvoľte podľa toho z akej vzdialenosti budete TV sledovať.

Ak ste náročnejší divák a budete sledovať aj satelitné programy,pre vás je vhodný TV zo satelitným tunerom vybaveným dekodovacim modulom, do ktorého zastrčíte dékodováciu kartu. K takému televízoru už nepotrebujete pripájať satelitný prijímač a všetko ovládate jedným diaľkovým ovládačom.

Niekoho možno nadchne Ambilight TV,ktorý osvetľuje stenu za televízorom a takto šetri zrak diváka. Nenamáhate si oči ak sledujete TV v tmavej miestnosti.

Najnáročnejší divák si zvoli okrem DVB-T a SAT aj IPTV a SMART funkcie.

Možnosť inštalovať rôzne aplikácie a hry,archív TV,telefonovanie SKYPE. Ovládanie nielen klasickým ovládačom ale aj telefónom,gestami,posunkami alebo vlastným hlasom.

Neviete čo znamenajú skratky SD,HD-READY,FULL HD,UHD,4K,5K,8K,SUHD,

LCD,LED,OLED,AMOLED???

Ďalšie dôležite informácie pred kúpou televízora si prečítajte v tomto článku:

označenie:  ,