5 jedinečných vlastností laserových meračov vzdialenosti

Merač vzdialenosti je drobný a nenápadný pomocník, v ktorom sa skrýva oveľa viac, než by ste na prvý pohľad čakali. V čom spočíva jeho jedinečnosť?

 

Rýchlosť

Laserový merač vzdialenosti je užitočným pomocníkom najmä pre tých majstrov, ktorí merajú pravidelne. Miesto otravného naťahovania zvinovacích metrov, pri ktorom musí neraz asistovať aj druhá osoba, šetrí čas aj energiu.

To isté platí aj pri meraní väčších vzdialeností – laserové merače s väčším dosahom sú spoľahlivou a ekonomickou alternatívou krokomeru. Výsledok merania vám na displeji premietnu v zlomku sekundy.

Presnosť

Ak nad kúpou laserového merača váhate, pretože pochybujete o jeho presnosti, zahoďte strach. Merače určujú vzdialenosť takmer s úplnou pedantnosťou – možná odchýlka sa pohybuje v rozmedzí niekoľkých milimetrov.

Pri viacnásobnom natiahnutí zvinovacieho metra a priebežnom zaznačovaní sa môže stať, že sa prepočítate a rozdiel bude väčší. Merač si navyše môžete nastaviť na ľubovoľnú mernú jednotku – vzdialenosť zobrazí tak v metroch, ako aj v milimetroch.

Bezpečnosť

Je rýchly, je presný a zároveň aj bezpečný. Laserový merač vzdialenosti vám okrem času a energie môže ochrániť aj zdravie – pri náročných meraniach v exteriéri sa už viac nebudete musieť štverať po rebríkoch. Miesto toho jednoducho zacielite, stlačíte tlačidlo a dosiahnete dokonalý výsledok.

Chytrosť

Laserový merač vzdialenosti sa zmestí do jednej ruky a napája sa prevažne obyčajnými batériami. V navonok nie príliš zvláštnom zariadení sa však skrýva oveľa viac.

Pamätá si desiatky nameraných údajov a je schopný s nimi ďalej pracovať – dokáže ich sčítať, odčítať a určiť obsah i objem. Vďaka znalosti Pytagorovej vety dokonca môže merať aj tam, kde sa manuálne nedostanete.

Odolnosť

Laserové merače sú komponované z menšieho počtu dielov, ktoré chráni pogumovaný povrch. Vďaka tomu ho nemôžu ohroziť bežné pády a vybrané typy sú dokonca odolné aj voči striekajúcej vode – jednou rukou tak môžete bezpečne poliať záhradu, zatiaľ čo druhou určíte jej rozmery.

označenie: